Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

Biuletyn Informacji Publicznej

Nominacja do Fryderyka dla Łomżyńskich Filharmoników

Z wielką radością pragniemy poinformować Państwa, że najnowsza płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży została nominowana do Fryderyka 2012.

Płyta zawierająca "Requiem" brytyjskiego kompozytora Johna Ruttera, nagrana wspólnie z Chórem Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra oraz solistką Justyną Stępień, została wydana przez Musica Sacra Edition. Album otrzymał nominację do prestiżowej nagrody polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYK 2012 w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA CHÓRALNA I ORATORYJNA.

Nagrania dokonano 10 kwietnia 2011 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w ramach koncertu "Pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w pierwszą jej rocznicę".

Warto podkreślić, że jest to druga rejestracja tego dzieła w historii polskiej fonografii i że jest to nagranie zrealizowane podczas koncertu, "live", czyli w 100% na żywo.

Laureatami nagrody FRYDERYKA w ubiegłych latach byli m.in.: Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Janusz Olejniczak, Krystian Zimerman i Rafał Blechacz.

Data powstania: piątek, 2 mar 2012 09:19
Data opublikowania: piątek, 2 mar 2012 10:03
Opublikował(a): Ewelina Żebrowska
Zaakceptował(a): Ewelina Żebrowska
Artykuł był czytany: 2789 razy